Dolandırıcılığa Karşı Gelişmiş Koruma

Trusteer Finansal Fraud Çözümleri, çevrimiçi, mobil ve kanallar arası dolandırıcılıkların çoğundan sorumlu olan her çeşit saldırı girişimlerini algılamaya ve önlemeye yardımcı olur.

Finansal Dolandırıcılıkla Mücadele Endüstri Standartları

Yüzlerce finans kuruluşu ve bu kurumların milyonlarca müşterisi, internet ve mobil bankacılık kanallarını dolandırıcılardan Trusteer’ın kanıtlanmış çok katmanlı mimarisi ile koruyor. Trusteer’in global penetrasyonu, nitelikli insan kaynakları, eşsiz teknolojisi ve iş akışı, müşterilerimize dolandırıcılığa karşı sürdürülebilir bir koruma ve yerel mevzuatların gerektirdiği kriterlere uyma imkanı sağlıyor.

Trusteer Farkı

İmza tabanlı olmayan Suç Zekası: Trusteer, koruma altındaki milyonlarca kullanıcıdan elde edilen gerçek zamanlı istihbarat aracılığıyla her gün on binlerce malware saldırısını Suç Zekası’na dönüştürür. Suç Zekası, siber suçların metod ve taktiklerinin benzersiz, kompakt ve eyleme geçirilebilir bir objeye dönüştürüldüğü veri tipi modelidir. Yeni tehditlere hızlı adaptasyon: Trusteer’in Akıllı Uygulama Koruma teknolojisi sayesinde ilk kez karşılaşılan ( Zero day) tehdit ve saldırılar anında Suç Zekası tipine dönüştürülür.

Yeni Suç Zekası tipleri gerçek zamana yakın bir süre içinde Trusteer’in ürünlerine entegre olur ve Trusteer ekosistemine dahil kullanıcılara yapılan saldırılar anında tespit edilip engellenir. Gerçek zamanlı uygulama koruması: Trusteer’in Akıllı Uygulama Koruma teknolojisi internet tarayıcıları ve diğer istemci uygulamaları için en yeni (zero day) malware ve phishing saldırılarına karşı şeffaf bir güvenlik sunar. Bu benzersiz teknoloji, kötü amaçlı yazılımların bu uygulamalara gizlice nüfuz etmesini engellerken bir yandan da yeni bir saldırının sinyali olabilecek herhangi bir anormal hareketi anında Trusteer’a bildirir.

Trusteer’ın Siber Suçla Mücadele Mimarisi

Trusteer çevrimiçi bankacılık ve kullanıcı cihazları arasında çok katmanlı koruma teknolojileri sağlar. Trusteer Pinpoint internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmakta olan bir müşteride trojan enfeksiyonu olup olmadığını gerçek zamanlı olarak hiçbir istemci ya da uygulama olmaksızın tespit eder. Trusteer Rapport finansal trojanların Windows ve Mac’lere bulaşmasını önleyen ya da enfekte olmuş sistemlerdeki trojanları yok eden, man-in-the-browser, kredi kartı hırsızlığı ve diğer veri hırsızlıklarına karşı koruma sağlayan istemcidir.

Trusteer Mobile mobil cihazları trojan saldırılarına karşı koruyarak, SMS yönlendirme ve benzeri saldırılara karşı güvenlik sağlar; güvenli online bankacılık, çevrimdışı, doğrudan kimlik denetimi hizmeti sunar. Yönetim ve istihbarat portalı yeni görülen Suç Zekaları’nı ve saldırıları yakından takip eder ve kullanıcı üzerindeki dolandırıcılık riskinin hızla azaltılmasını sağlar. Kural ve politikalar bu portal aracılığı ile belirlenir.

 • Pinpoint

  Trusteer Pinpoint Dolandırıcılık Girişimlerinin İstemcisiz Tespiti

  Enfekte Olmuş Kullanıcıları Tespit Eder
  Trusteer Pinpoint, internet bankacılığı sitesine giren bir kullanıcının bilgisayarındaki bankacılık trojanını gerçek zamanlı tespit eder. Hangi trojan olduğunu, saldırının hedef aldığı bankaları ve saldırı türünü (ör: kimlik doğrulama/şifre hırsızlığı, otomatik dolandırıcılık işlemleri) belirler. Tespiti, kullanıcı bilgisayarına herhangi bir yazılım yüklenmesine gerek olmadan, gerçek zamanlı olarak gerçekleştirir. Bu süreç tamamen transparan olup bankacılık uygulamasında herhangi bir yavaşlamaya neden olmaz.

  Dolandırıcının Kullandığı Bilgisayarı Tespit Eder
  Hesabı ele geçirmek ve hileli işlem yapmak amacıyla trojanlar ile çalınan şifrelerin ve kişisel bilgilerin sisteme girilmesi halinde Trusteer Pinpoint bu şifreleri sisteme giren kullanıcıyı tespit eder.

  Risk Skoru Oluşturur
  Trusteer Pinpoint her bir internet bankacılığı oturumu için risk skoru üretir. Risk skoru dolandırıcılığı önlemek için farklı sistemler ve süreçler tarafından kullanılabilir. Bu risk skoru, banka tarafında yapılandırılmış Dolandırıcılık Tespit ve Engelleme Sistemine ya da Kural Motorlarına entegre edilebilir.

  Phishing Saldırılarını Gerçek Zamanlı Tespit Eder
  Trusteer Pinpoint Phishing Detection, phishing vakalarını gerçek zamanlı tespit eder. Phishing, spear-phishing (hedefi yemleme) ve smishing (SMS mesajlarıyla yapılan phishing) yöntemleri ile ele geçirilmiş hesap bilgilerini tespit eder ve ilgili finansal kuruma haber verir.

  Hızlı ve Kolay Entegrasyon
  Trusteer Pinpoint bankaların internet bankacılık uygulamalarına bir kaç gün gibi kısa sürelerde entegre olabildiğinden, bankanın dolandırıcılıkla mücadele sürecine hızla müdahil olur. Trusteer Pinpoint’in özel Suç Zekası Veritabanı, Turusteer tarafından sürekli güncellenerek etkin koruma sağlanır.

  Trusteer Pinpoint Uyumlu Koruma
  Suç Zekası göstergelerinin gerçek zamanlı tespiti
  Suç Zekası analizi ve karşı saldırıların geliştirilmesi
  Trusteer Rapport ile bankacılık virüslerinin yok edilmesi
  Dolandırıcılık işlemlerin engellenmesi

 • Rapport

  Trusteer Rapport PC ve Mac Kullanıcılarının Güvenliği

  Man-in-the-Browser ve Man-in-the-Middle Saldrılarına Karşı Koruma
  Trusteer Rapport, Man-in-the-Middle saldırılarını internet bankacılığı IP adresleri ve orijinal internet sitesine ait SSL sertifikalarının kimliklerini protokol bazında doğrulayarak engeller.

  Şifre ve Kişisel Bilgi Hırsızlığına Karşı Koruma
  Şifre ve Kişisel Bilgi Hırsızlığına Karşı Koruma Yeni Trojanları Engeller, Mevcut Trojanları Siler! Trusteer Rapport bir kez kurulduktan sonra finans dünyasına yönelik mevcut bütün trojanları kullanıcıların bilgisayarından siler ve kullanıcı bilgisayarındaki zayıf noktalardan faydalanıp, trojan yükleme girişimlerini durdurarak tekrar virüse maruz kalmasını engeller.

  Oturum Açarken Kullanılan Şifrelerin ve Kredi Kartı Bilgilerinin Çalınmasına engel Olur
  Trusteer Rapport koruma altındaki bir kullanıcıyla temas eden herhangi bir phishing sitesini, daha ilk temasında yakalayarak şifre ve kredi kartı bilgi hırsızlığının önüne geçer. Trusteer Rapport data kaybını engellemek için olası bir phishing saldırısına karşı kullanıcıyı anında uyarır. Trusteer uzmanları bir sitenin gerçekten kötü amaçlı olduğunu neredeyse gerçek zamanlı doğrular. Site diğer kullanıcıların saldırıya uğramasını engelleyebilmek için Trusteer Rapport’un kara listesine eklenir.

  Tehdit Hareketlerini Dolandırıcılıkla Mücadele Timlerine Bildirir.
  Finansal kurumlar, Trusteer istihbaratından Trusteer Rapport tarafından tespit edilen malware ve phishing hareketlerine dair uyarılar alır. Bu uyarılar daha sonra tekrar akredite olma, işlem değerlendirmeleri ve phishing sitelerinin çökertilmesi gibi dolandırıcılığı önleme ve riskin azaltılması süreçlerine kılavuzluk eder.

  Trusteer Yönetiminde İstemci Yayma ve Özel Müşteri Desteği
  Trusteer Rapport istemcileri, tüm müşterileri olası tehditlere karşı sürekli koruma altına alındığından Trusteer tarafından muhafaza edilir. Trusteer Rapport, kullanıcılara tercihli ya da zorunlu kurulum olanağı sunan “splash” mesajla, oturum açılımı sırasında önerilir. Trusteer son kullanıcılara 7 gün 24 saat, kurulum ya da kullanım sırasında karşılaşılan her türlü teknik sorunun cevaplandığı özel servis desteği sunar.

  Trusteer Rapport Uyumlu Koruma
  Tarayıcı ve OS’lerin engellenmesiyle kullanıcıları korur
  Suç Zekası Veritabanı’nı analiz eder
  Malware silme işlemini otomatik olarak yapar
  Kötüye kullanmayı, malware virüslerini engeller

 • Mobile

  Trusteer Mobile Güvenli Mobil Bankacılık ve Çevrimdışı Kimlik Denetimi

  Güvenli Mobil Cihazlar ile Güvenli Bankacılık
  Trusteer Mobile, mobil cihazları potansiyel güvenlik riski olup olmadığını tespit etmek için tarar. Trusteer İstihbarat Merkezi yeni mobil tehditleri tespit ederek, Trusteer Mobile koruma sistemine uyarlar. Cihazın ve işletim sisteminin zafiyetlere karşı genel risk durumu sürekli olarak gözlenir.

  Güvenli Mobil Tarayıcıyla Güvenli İnternet Erişimi
  Trusteer Mobile, aynı zamanda güvenli bir mobil tarayıcıyı sağlar. Bu tarayıcı, internet bankacılığı IP adresleri ve orjinal sitenin SSL sertifikalarını doğrulayarak Man-in-the-Middle ve Man-in-the-Browser saldırılarını engeller. Kullanıcılar, bu güvenli tarayıcıyı bankanın internet sitesine girmek için kullanabilir. Bankalar, online bankacılık uygulamasına yalnızca bu tarayıcı ile ulaşılmasını sağlayabilir.

  İnternet Bankacılığı için güvenli Çevrimdışı Kimlik Denetimi
  Trusteer Mobile, mobil cihazları trojanlara karşı korumak ve iki faktörlü kimlik denetiminin bütünlüğü ile erişim ve işlem yetkilendirme servislerini güvence altına almak üzere tasarlanmıştır. Çevrim Dışı Kimlik Denetimi ile bankalar, finansal işlemleri teyid etmek için kullanıcıların mobil cihazlarına gerçek zamanlı onay talebi gönderebilir. Özel uygulama ekranları aracılığıyla kullanıcılar onay bekleyen bankacılık işlemlerini onaylayabilir ya da reddedebilir; işlem geçmişini inceleyebilir.

  Sef-Servis Hesap Kilitleme
  Kullanıcılar internet üzerinden bankacılık işlemleri yapmadıkları zamanlar hesap erişimlerini devre dışı bırakabilirler, yani internet bankacılığı hesaplarını dondurabilirler. Bu sayede atıl zamanlarda internet bankacılığı hesapları inaktif olur ve hesap ele geçirilme riski azalır. Basit bir “Aç/Kapat” tuşu ile hesap devre dışı bırakılıp açılabilmektedir.

  Mobil Bankacılıkta Dolandırıcılıkla Mücadele
  Mobil cihazları trojanlardan korur Trojanları ve diğer cihaz risklerini tespit edip kullanıcıyı uyarır
  Kullanıcıya adım adım iyileştirme rehberi sunar
  Bankaların mobil cihaz risk yönetimini güçlendirerek mobil bankacılıkta dolandırıcılığı engeller
  Pharming, Phishing ve Man-in-the-Middle saldırılarını önler
  Tarayıcı üzerinden güvenli online bankacılık imkanı

  Güvenli Çevrimdışı Kimlik Denetimi
  Online bankacılık işlemleri esnasında çevrimdışı mobil kimlik denetimi sağlar
  Kullanıcıların kendi mobil cihazlarından hesap erişimlerini kapatabilmelerini mümkün kılar

  Yüksek Erişebilirlik ve Esneklik
  Güvenli Mobil uygulaması AppStore ya da Google Play’den kolayca indirilebilen standart bir uygulamadır. Mobil Güvenlik SDK: Bağımsız mobil cihaz uygulamalarına Trusteer Mobile’ın fonksiyonelliğini getiren yazılım geliştirme kitidir. Bu kit ile mobil bankacılık uygulamanıza Trusteer Mobile’ın foksyonelliğini ekleyebilirsiniz.

  Trusteer yeni tehditlere karşı anında ve etkin bir şekilde harekete geçmenizi sağlıyor.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Ürünlerimiz ile ilgili teknik konuları ve ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın.

“Şirketimizdeki tüm akıllı telefon ve tablerin güvenliğinin sağlanması ve yönetimi için AirWatch kullanıyoruz.”

Murat Zobu

Migros Ticaret A.Ş.