Her Zaman, Her Yerde

Hızlı Kimlik Tespiti ve Doğrulama

Saniyeler içinde

kimlik tespitini gerçekleştirin!

Uzaktan kimlik tespiti için ihtiyaç duyduğunuz her şey.

Powered by Udentify

Özellikler

Uzaktan kimlik tespiti ile neler yapılabilir?

Hızlı Kimlik Tespiti ve Doğrulama Nasıl Çalışır?

IHS Teknoloji Hızlı Kimlik Tespiti ve Doğrulama çözümü Udentify, bir kişinin devlet veya resmi kurum tarafından imzalanmış bir kimlik belgesine sahip olduğunu ve NFC özellikli akıllı telefonunuz kullanarak gerçekte de söylediği kişi olduğunu kanıtlar. Dijital kimlik doğrulama işlemi sahtekârlığa karşı dayanıklıdır ve tüm çevre koşullarında son derece isabetli ve hızlıdır.
Udentify, bir kez doğrulanmış bir kimliği ve biyometrik verinin izdüşümünü kaydedebilir, böylece (müşteriniz, kullanıcınız, hastanız) kimliğini bir kez doğrulattıktan sonra, kimlik belgeleri geçerlilik süresi dolana kadar hizmet veya uygulama erişimi için hızlı ve kolay biyometrik doğrulama ile defalarca giriş yapabilir.
01
Sorunsuz, Kullanıcı Dostu, Hızlı ve Esnek
Güçlendirilmiş Kimlik + NFC + Selfie
Kimlik Doğrulama
1. Adım
Kimliğinizi hazır edin

Pasaportunuzu veya kimlik kartınızı kullanarak, Udentify kimlik belgesinin Makine Tarafından Okunabilir Bölgesi (MRZ) için optik tarama gerçekleştirir
 
Bu bilgiler, 2. adımda kimlik belgesinin çipine erişimde kullanılır.

2. Adım

Pasaportlar ve kimlik kartları, aktif ve pasif doğrulama olarak bilinen, klonlamaya veya değiştirmeye karşı korunan, biyometrik bilgiler içeren temassız bir mikroçipe sahiptir. Bu bilgiler, düzenleyen ülke/kurum tarafından dijital olarak imzalanır, kopyalanması neredeyse imkansızdır.
 
Udentify, kullanıcıların mikroçip üzerindeki bilgilerinin gerçekliğini doğrulamak için gereken karmaşık kriptografiyi sağlar, Udentify cep telefonunuzu mikroçipin üzerine yerleştirmenizde size rehberlik eder, böylece kimliğinizi doğrulamak için basit, verimli ve sahtekârlığa kapalı bir akış sağlar.

3. Adım

Bir müşterinin yüzünü, önceki adımda resmi kimlik belgesinin çipinden alınan fotoğraf ile karşılaştırarak (gelişmiş yapay zekâ yüz tanıma işlevi sayesinde) doğrular. 
 
Bu işlem yalnızca birkaç saniye sürer ve en zorlu ışık koşullarında çalışacak şekilde tasarlanmış olup en yüksek standartta kusursuz yüz tanıma sunar.

4. Adım
Udentify, iBeta Level 1 ve 2 sertifikalarına sahip canlılık tespiti sayesinde %99,9'un üzerinde isabetle dolandırıcılığa ve sahte yüz teknolojisine karşı koruma sağlar.

Çoklu sinir ağları algoritmaları kullanarak, bir kişinin canlı olduğundan ve basılı veya dijital bir görüntü veya videonun tekrar oynatılmadığından emin olmak için kapsamlı bir parametre setini kontrol eder.
02
Anında
Parolasız Kimlik Tespiti
Yeni Kimlik Tespiti Standardınız
Kimliğiniz başarıyla doğrulandıktan sonra Udentify, kimlik doğrulama aşamasında edinilen gerçek biyometrik verileri yeniden kullanabilir ve doğrulanmış kimliğinizin son kullanma tarihine kadar gelecekteki kullanıcı kimlik doğrulamaları için yeniden kullanabilir. Çoklu sinir ağları, bir kişinin canlı olduğundan ve baskı veya dijital görüntü, video tekrar oynatma veya maske olmadığından emin olmak için canlı bir selfie videosuna karşı kapsamlı bir parametre setini kontrol eder. Udentify’ın zarafeti, kullanıcının kimliğini bir kez doğrulaması ve gerektiğinde şifresiz giriş, API veya NFC aracılığıyla erişim hizmetleri için bir selfie ve canlılık kontrolü yaparak canlı kimlik kontrolü yapmaya devam etmesidir.

Bazı Teknik Detaylar

NEDEN
Neden İHS Teknoloji Kimlik Tespit ve Doğrulama Çözümü Udentify'ı
Tercih Etmelisiniz?
1
NFC ve Yapay Zekâ Aracılığıyla Kimlik Tespiti

Kimlik + NFC + Selfie ile mümkün olan en güçlü kimlik doğrulama ile dolandırıcılara açık kapı bırakmaz

Veya başka bir deyişle saniyeler içinde;

(Sahte olmayan ve devlet tarafından verildiği doğrulanan Kimlik Belgesi)
+
(Kimlik belgesi çipindeki verilerin karmaşık kriptografi kullanılarak doğrulanması)
+
(Kişiyi doğrulamak için Gelişmiş Yapay Zekâ/Derin öğrenme ile yüz doğrulama ve Canlılık algılama).

2

Gerek müşteri edinimi gerekse mevcut müşterinizin bir hizmet almak istemesi ya da bir uygulamaya giriş yapmak istemesi durumunda, sorunsuz, kolay ve hızlı bir şekilde erişim imkânı sunarız.

3

Yüz doğrulama teknolojimiz Seviye 1 ve 2 PAD sertifikalıdır. PAD, ISO/IEC 30107-3'e uygun olarak yürütülen Saldırı Algılama testidir.

​Seviye 1, 2D kâğıt fotoğrafları (düz ve eğik), dijital fotoğrafları, göz ve ağız delikleri kesilip gerçek bir insan tarafından giyilen kâğıt maskeleri (düz ve eğik) tespit etme yeteneğidir.

Seviye 2, 3D gerçekçi bebekleri, manken kafalarını, gerçekçi silikon maskeleri, göz kırpma veya 3D hareket sergileyen sahte yüz (deep fake) videolarını algılama yeteneğidir.

4
  • Bankacılık

  • Finansal hizmetler

  • Sigorta

  • Seyahat ve gümrük

  • Oyun sektörü

  • Kripto para

  • Hükümet ve polis

  • Yüksek öğretim

  • Sağlık hizmeti

  • Canlı yayın1. Seçenek: Udentify Uygulaması
İOS veya Android'de çalışan ve saldırıların arasında kalan kişiye koruma sağlayan Udentify Uygulaması aracılığıyla yalnızca birkaç saat içinde kullanıma başlayabilirsiniz.

2. Seçenek: Udentify SDK
Birkaç hafta içinde sistemlerinize entegre etmek için hafif, esnek, güçlü SDK'lar ve eklentiler kullanabilirsiniz

Çözüm Ortaklarımız

Detaylı bilgi için