Dolandırıcılık Tespit ve Engelleme

Uzaktan Kimlik Tespiti

Udentify ile her zaman ve her yerde saniyeler içinde Müşteriler, Çalışanlar, İş ortakları, Hastalar, Öğrenciler, Sporcular ve Oyuncular için kimlik tespitini gerçekleştirin!

Udentify Uzaktan Kimlik Tespiti Özellikleri

Udentify, her sektörde kimlik doğrulama süreçlerini dönüştüren yüksek teknolojiye sahip bir platformdur. Çeşitli özellikleri ile yüz tanıma, canlılık algılama ve NFC doğrulama gibi işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirir, kullanıcılara ve işletmelere dolandırıcılıkla mücadelede etkin bir destek sunar.

Hızlı ve Kolay Müşteri Edinimi

Yüksek düzeyde birleştirilmiş sorgulama ve raporlama yetenekleri ile Fcase, gerçek zamanlı dolandırıcılık tespiti sunar. Bu demektir ki, dolandırıcılık eylemi gerçekleşir gerçekleşmez, uygulama durumu anında tespit eder ve hızlı bir şekilde müdahale etmenize yardımcı olur.

Dijital İmza

Dijital imza, en katı yasal düzenlemelerle uyumlu olan ve imzalayanın kimliğine dair en yüksek düzeyde güvence sağlayan belirli bir e-imza türüdür. Dijital olarak imzalanan belgeler, belgenin içinde her katılımcının imzasının kanıtını taşır. İmzalama işlemi sırasında imzalayanın sertifikası, imzalayan tarafından benzersiz olarak saklanan özel anahtar kullanılarak şifreleme yoluyla belgeye bağlanır.

OCR

Metin tanıma olarak da adlandırılan OCR, sayı, harf ve noktalama işareti gibi karakterleri basılı veya yazılı belgelerin (örneğin gazete veya dergi veya deftere yazdığımız bir yazı) içerisinden okuyarak bilgisayara text (txt,word,excel gibi) formatta aktaran kısacası elektronik forma dönüştüren bir yazılım teknolojisidir.

KYC ve AML Uyumluluğu

2020 yılında düzenleyiciler, 2019 yılına göre % 26 artışla finans kurumlarına Kara Para Aklamayı Önleme (AML) konusunda 10 milyar dolardan fazla para cezası kestiler. Küresel AML koşulları sıkılaştıkça, başlangıçta ve müşteri ilişkisi sırasında birinin söylediği kişi olduğunu kanıtlamak zorunlu hale gelmiştir.

Kimlik Bilgilerini Güncelleme

Kullanıcı kimlik bilgilerini sıfırlama ve güncelleme.

Oylama

Biyometrik oylama kaydı

Dolandırıcılığın Önlenmesi

Kimlik doğrulama, yüz tanıma ve canlılık algılama, hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemleri sırasında ek bir dolandırıcılık önleme katmanı sağlar. Aslında dolandırıcılar, dolandırmaya çalıştıkları şirket tarafından gerçek yüzlerinin ele geçirilmesini istemezler.

Çok Yönlü Kimlik Doğrulama

Modası geçmiş, riskli, güvenilir olmayan ve bazen sinir bozucu olabilen bilgi tabanlı kimlik doğrulama (KBA), SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sistemini hepimizin aşina olduğu yüz doğrulama ile değiştirin. Şifreyi hayatınızdan çıkarın. Yüz tanıma ve canlılık algılama kullanarak giriş yapın. Kimlik bilgilerini ekleyerek iki faktörlü doğrulama da sunabilirsiniz.

Görüntülü Görüşme

Video Görüşme yoluyla gerçekleştirilen Görüntülü Kimlik Doğrulama güvenli bir kişisel kimlik tanımlama yöntemidir. Banka şubesine gitmeden Biometrik Kimlik Doğrulama ile online hesabınızı yalnızca birkaç dakikada açabilirsiniz. Görüntülü Kimlik Doğrulama çözümümüz, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’nun (BDDK) tüm güvenlik standartlarını ve gereksinimlerini karşılayan bir sistemdir.​Kişisel verilerinizin güvenliği çok önemlidir. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Yönetmelikleri, hangi verilerin toplanacağını ve saklanacağını belirlemektedir.

Hızlı ve Kolay Yaş Doğrulaması

Udentify , hesap oluştururken veya online satın alma işlemi yaparken NFC kullanarak devlet tarafından verilmiş kimlik belgesindeki çipten doğum tarihlerini çıkararak ve doğrulayarak ilk kullanımda saniyeler içinde gerçek yaşları ispat etmektedir. Tekrar erişimde bulunan kullanıcılar, yüz tanıma ve canlılık algılama kullanarak birkaç saniye içinde sisteme giriş yapabilir. Basit, güvenli ve zahmetsiz.

Uzaktan Eğitim

Sınava giren öğrencinin doğru kişi olduğunu doğrulama

Kendi Kendine Giriş

Uçuş veya otel check-in işlemi için kimlik doğrulama

Bazı Teknik Detaylar

Yüz Tanıma

Bir kişinin yüzünü cihaz kamerasından resmi bir kimlikle karşılaştırarak dijital sahtekârlığa karşı korur ve bir eşleşmeyi 1 saniyeden daha kısa sürede %99,9'a varan isabetle doğrular.

Pasif Canlılık Kontrolü

Yalnızca bir selfie çekilir. Udentify, iBeta Level 1&2 sertifikalarına sahip teknolojisi sayesinde hızlı bir şekilde kişinin canlı olduğunu, bir fotoğraf ya da video kaydı gösterilmediğini doğrular.

Sahteciliğe Karşı Koruma

Çoklu sinir ağları algoritmaları, kamera karşısındaki görüntünün baskı, dijital görüntü, video tekrar oynatma veya maske değil de canlı olduğundan emin olmak için canlı bir selfie videosuna karşı kapsamlı bir parametre setini kontrol eder.

Uyumluluk

GDPR, CCPA, LGDP veri koruma taleplerinde bulunan gerçek kimliği kanıtlamaya yardımcı olur. Ek olarak PSD2 SCA kimlik doğrulaması, KYC & AML + AML / CFT kontrolleri ve FAFT kripto para birimi kimliği gereksinimlerini karşılar. Udentify ayrıca, merkezi sahtekârlık ve kimlik gereksinimlerinizi yönlendirmeye hazır bir sistemdir.

NFC

Udentify, kimlik belgelerinin biyometrik çipini okumak için NFC'yi kullanarak sahtekârlığa karşı korumalı bir çözümü en üst düzeyde sunar. Buna ek olarak, NFC gerçek kimliği doğrulandıktan sonra sanal anahtar olarak da kullanılır, bu nedenle otel kapıları, araba kiralama ve çok daha fazlası açılır.

Kimlik Şifreleme

Kullanıcı yüzünün yalnızca matematiksel bir vektörünü saklar ve kimliğinizde bulunan biyometrik çipinizdeki yüzünüzle karşılaştırır

Optik Karakter Tanıma

Biçim olarak esnek olan Udentify, OCR kullanarak kimlik belgesini bulmak için isteğe bağlı olarak yapılandırılabilir.

Gizlilik

Her coğrafyada yasal gereklilikleri karşılarken kullanıcı gizliliğini korur.

Hızlı Kimlik Tespiti ve Doğrulama Nasıl Çalışır?

IHS Teknoloji Hızlı Kimlik Tespiti ve Doğrulama çözümü Udentify, bir kişinin devlet veya resmi kurum tarafından imzalanmış bir kimlik belgesine sahip olduğunu ve NFC özellikli akıllı telefonunuz kullanarak gerçekte de söylediği kişi olduğunu kanıtlar. Dijital kimlik doğrulama işlemi sahtekârlığa karşı dayanıklıdır ve tüm çevre koşullarında son derece isabetli ve hızlıdır.

Udentify, bir kez doğrulanmış bir kimliği ve biyometrik verinin izdüşümünü kaydedebilir, böylece (müşteriniz, kullanıcınız, hastanız) kimliğini bir kez doğrulattıktan sonra, kimlik belgeleri geçerlilik süresi dolana kadar hizmet veya uygulama erişimi için hızlı ve kolay biyometrik doğrulama ile defalarca giriş yapabilir.

01

Sorunsuz, Kullanıcı Dostu, Hızlı ve Esnek

Güçlendirilmiş Kimlik + NFC + Selfie

Kimlik Doğrulama

1.Adım

Kimliğinizi Hazır Edin
Pasaportunuzu veya kimlik kartınızı kullanarak, Udentify kimlik belgesinin Makine Tarafından Okunabilir Bölgesi (MRZ) için optik tarama gerçekleştirir

Bu bilgiler, 2. adımda kimlik belgesinin çipine erişimde kullanılır.

2.Adım

Kimlik Tespiti
Pasaportlar ve kimlik kartları, aktif ve pasif doğrulama olarak bilinen, klonlamaya veya değiştirmeye karşı korunan, biyometrik bilgiler içeren temassız bir mikroçipe sahiptir. Bu bilgiler, düzenleyen ülke/kurum tarafından dijital olarak imzalanır, kopyalanması neredeyse imkansızdır.

Udentify, kullanıcıların mikroçip üzerindeki bilgilerinin gerçekliğini doğrulamak için gereken karmaşık kriptografiyi sağlar, Udentify cep telefonunuzu mikroçipin üzerine yerleştirmenizde size rehberlik eder, böylece kimliğinizi doğrulamak için basit, verimli ve sahtekârlığa kapalı bir akış sağlar.

3.Adım

Doğrulama
Bir müşterinin yüzünü, önceki adımda resmi kimlik belgesinin çipinden alınan fotoğraf ile karşılaştırarak (gelişmiş yapay zekâ yüz tanıma işlevi sayesinde) doğrular.

Bu işlem yalnızca birkaç saniye sürer ve en zorlu ışık koşullarında çalışacak şekilde tasarlanmış olup en yüksek standartta kusursuz yüz tanıma sunar.

4.Adım

Pasif Canlılık Kontrolü
Udentify, iBeta Level 1 ve 2 sertifikalarına sahip canlılık tespiti sayesinde %99,9’un üzerinde isabetle dolandırıcılığa ve sahte yüz teknolojisine karşı koruma sağlar.

Çoklu sinir ağları algoritmaları kullanarak, bir kişinin canlı olduğundan ve basılı veya dijital bir görüntü veya videonun tekrar oynatılmadığından emin olmak için kapsamlı bir parametre setini kontrol eder.
02

Anında

Parolasız Kimlik Tespiti

Yeni Kimlik Tespiti Standardınız

Kimliğiniz başarıyla doğrulandıktan sonra Udentify, kimlik doğrulama aşamasında edinilen gerçek biyometrik verileri yeniden kullanabilir ve doğrulanmış kimliğinizin son kullanma tarihine kadar gelecekteki kullanıcı kimlik doğrulamaları için yeniden kullanabilir.

Çoklu sinir ağları, bir kişinin canlı olduğundan ve baskı veya dijital görüntü, video tekrar oynatma veya maske olmadığından emin olmak için canlı bir selfie videosuna karşı kapsamlı bir parametre setini kontrol eder.

Udentify’ın zarafeti, kullanıcının kimliğini bir kez doğrulaması ve gerektiğinde şifresiz giriş, API veya NFC aracılığıyla erişim hizmetleri için bir selfie ve canlılık kontrolü yaparak canlı kimlik kontrolü yapmaya devam etmesidir.

Neden Tercih Etmelisiniz?

Neden İHS Teknoloji Kimlik Tespit ve Doğrulama Çözümü Udentify‘ı Tercih Etmelisiniz?

NFC ve Yapay Zekâ Aracılığıyla Kimlik Tespiti

Kimlik + NFC + Selfie ile mümkün olan en güçlü kimlik doğrulama ile dolandırıcılara açık kapı bırakmaz

Veya başka bir deyişle saniyeler içinde;

(Sahte olmayan ve devlet tarafından verildiği doğrulanan Kimlik Belgesi)

(Kimlik belgesi çipindeki verilerin karmaşık kriptografi kullanılarak doğrulanması)

(Kişiyi doğrulamak için Gelişmiş Yapay Zekâ/Derin öğrenme ile yüz doğrulama ve Canlılık algılama).

Tek sistemle kimlik tespiti ve biyometrik veri ile uygulamaya giriş

Gerek müşteri edinimi gerekse mevcut müşterinizin bir hizmet almak istemesi ya da bir uygulamaya giriş yapmak istemesi durumunda, sorunsuz, kolay ve hızlı bir şekilde erişim imkânı sunarız.

Yalnızca kişinin kendisi geçebilir.

Yüz doğrulama teknolojimiz Seviye 1 ve 2 PAD sertifikalıdır. PAD, ISO/IEC 30107-3'e uygun olarak yürütülen Saldırı Algılama testidir.

​Seviye 1, 2D kâğıt fotoğrafları (düz ve eğik), dijital fotoğrafları, göz ve ağız delikleri kesilip gerçek bir insan tarafından giyilen kâğıt maskeleri (düz ve eğik) tespit etme yeteneğidir. ​

Seviye 2, 3D gerçekçi bebekleri, manken kafalarını, gerçekçi silikon maskeleri, göz kırpma veya 3D hareket sergileyen sahte yüz (deep fake) videolarını algılama yeteneğidir.

Her İşletme İçin Uygun Bankacılık

Finansal hizmetler
Sigorta
Seyahat ve gümrük
Oyun sektörü
Kripto para
Hükümet ve polis
Yüksek öğretim
Sağlık hizmeti
Canlı yayın

1. Seçenek: Udentify Uygulaması İOS veya Android'de çalışan ve saldırıların arasında kalan kişiye koruma sağlayan Udentify Uygulaması aracılığıyla yalnızca birkaç saat içinde kullanıma başlayabilirsiniz.

2. Seçenek: Udentify SDK Birkaç hafta içinde sistemlerinize entegre etmek için hafif, esnek, güçlü SDK'lar ve eklentiler kullanabilirsiniz

Bize Ulaşın

Kapsamlı Hizmetler için Bizimle İletişime Geçin

Uzmanlarımız sorularınızı yanıtlamak ve İHS Teknoloji çözümlerinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olmak için her adımda size yardımcı olmak için buradalar.

Ayrıcalıklarınız
İletişim Süreci Hakkında
1

Formu doldurursunuz.

2

Keşif ve danışmalık toplantısı planlarız.

3

İşinize uygun çözümler sunarız.

Ücretsiz Danışmanlık Talep Edin