Hakkımızda

1999 yılında “İstanbul Hosting Solutions” kısaltması olan İHS markası ile faaliyete geçen İHS, geliştirdiği katma değerli projeler ve sağladığı altyapı hizmetleri bakımından Türkiye’deki bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün öncü kuruluşlarından biri konumuna gelmiştir.

Faaliyet Alanları

Sağladığı hizmet ve ürünleri farklı uzmanlıklara sahip şirketler altında toplayan İHS Grubu, kurumların ihtiyaç duyduğu her tür bilişim hizmetini, A ‘dan Z’ye projelendirerek öz kaynakları ile müşterilerine sunabilmektedir.

Başlıca faaliyet alanlarımız

  • Veri merkezi ve Bulut Bilişim hizmetleri
  • Donanım, Yazılım, Sistem Tedarik ve Entegrasyonu
  • Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme
  • Bilgi Teknolojileri Dış Kaynak Hizmetleri
  • Bilgi Teknolojileri Çağrı Merkezi Hizmetleri

Veri Merkezi ve Bulut Bilişim Hizmetleri

Türkiye’nin kendi bulut altyapısına sahip ve 7/24 kesintisiz canlı destek sağlayabilen tek sistem entegratörü olan İHS sunduğu dağıtık Hybrid IT çözümleriyle müşteri ve IHS Veri Merkezlerinde karşılıklı yedekli çalışabilen çözümler sağlar. İstanbul , Ankara ve İzmir veri merkezleri üzerinde alternatif ODM ve Birleşik Veri Koruma (Unified Data Protection) hizmetleri sunabilmektedir.

200.000’i aşkın aktif abonesi ve barındırdığı 350.000’i aşkın uygulama ile Türkiye Bulut bilişim pazarının büyük bir kısmına sahip olan İHS, Alan Adı tahsisi, Sanal Sunucu ve Depolama, Sanal Firewall, Sanal Yük Dengeleyici , SSL Sertifikası servisleri sağlamaktadır.

Donanım, Yazılım, Sistem Tedarik ve Entegrasyonu

Kurumların IT Mimarisinin omurgasını oluşturan Veri Güvenliği, Network, Sunucu, Sanallaştırma, Depolama ve Yedekleme teknolojilerinin tedarik, yapılandırma ve entegrasyon süreçleri İHS’nin sertifikalı mühendis ve saha ekipleri tarafından yönetilmektedir. Dell, Hitachi, EMC, IBM, VMware gibi güçlü iş ortakları ile müşterilerine stabil ve ölçeklenebilir bilişim çözümleri sağlamaktadır.

Ar-Ge ve Yazılım geliştirme

Finanasal İşlem Güvenliği, Süreç ve Vaka Yönetimi, Veri Merkezi ERP, Dijital Pazarlama gibi birbirinden farklı alanlarda geliştirdiğimiz bir çok yazılımla sürekli olarak büyüyen Ar-Ge kadromuz özel ihtiyaçlar için özel çözümler geliştirmektedir.

Bilgi Teknolojileri Dış Kaynak Hizmetleri

Yönetişim esasları açısından kendi IT kaynaklarını kullanamayan veya yeterli kaynaklara sahip olmayan kurumların IT altyapısı İHS mühendisleri tarafından uzaktan erişim ve saha ziyaretleri ile yönetilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz hiçbir donanım ve personel yatırımı yapmadan ihtiyaç duydukları her tür kaynağı İHS üzerinden kiralayabilmektedir.

Bilgi Teknolojileri Çağrı Merkezi Hizmetleri

“Mobil Cihaz Yönetimi” gibi 1000’lerce personeli kapsayan kurum içi yaygınlaştırma ve destek gerektiren projeler için sağlanan çağrı merkezi hizmetleridir.

Kurumun kendi IT yardım masasına ek olarak gerçekleşen proje çerçevesinde uzman mühendisler tarafından 24/7 çağrı merkezi ve destek hizmeti verilerek, kurumun yeni entegre olduğu IT teknolojilerine presonelin hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar.

Başarı Hikayeleri

Akreditasyon ve Sertifikalar

İş Ortaklarımız