HAKKIMIZDA
1999 yılında “İstanbul Hosting Solutions” kısaltması olan İHS markası İle faaliyete geçtik.

Geliştirdiğimiz katma değerli projeler ve sağladığımız altyapı hizmetleri bakımından Türkiye’deki bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün öncü kuruluşlarından biri konumuna geldik.

Başlıca faaliyet alanlarımız

Kurumsal Entegrasyon Hizmetleri

Dolandırıcılık Tespit ve Engelleme
web/mobil kanallarda zararlı yazılım tespiti, device id (cihaz parmak izi) üretimi, bot/rat tespiti, phishing tespiti, kara para aklama, işlem izleme ve dolandırıcılık tespiti, fraud operasyonları orkestrasyonu alanlarında hizmet vermekteyiz.

Kimlik ve Erişim Yönetimi
Kurumdaki farklı uygulamaların tek bir noktadan yönetilmesine, uygulamalara erişim izinlerinin merkezi bir noktadan yapılmasına ve delege edilmesine olanak sağlar. Bir personelin işe girişinden, ayrılışına kadar olan bütün çalışma sürecinde görev alır.

Mobilite Hizmetleri
Uç Nokta Yönetimi. Uçtan uca mobil cihazlar, tablet, laptoplarda veri güvenliği, uygulama yönetimi.

Bilgi Güvenliği
Sektörde başka firmalar tarafından iyi bir şekilde yapılan işlerin aynısını veya benzerini yapmaktan ziyade Türkiye’de henüz bulunmayan ama ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz niş çözümleri portföyümüzde barındırıyoruz

Donanım, Yazılım, Sistem Tedarik ve Entegrasyonu

Kurumların IT Mimarisinin omurgasını oluşturan Veri Güvenliği, Network, Sunucu, Sanallaştırma, Depolama ve Yedekleme teknolojilerinin tedarik, yapılandırma ve entegrasyon süreçleri İHS’nin sertifikalı mühendis ve saha ekipleri tarafından yönetilmektedir. Dell, Hitachi, EMC, IBM, VMware gibi güçlü iş ortakları ile müşterilerine stabil ve ölçeklenebilir bilişim çözümleri sağlamaktadır.

Ar-Ge ve Yazılım geliştirme

Finanasal İşlem Güvenliği, Süreç ve Vaka Yönetimi, Veri Merkezi ERP, Dijital Pazarlama gibi birbirinden farklı alanlarda geliştirdiğimiz bir çok yazılımla sürekli olarak büyüyen Ar-Ge kadromuz özel ihtiyaçlar için özel çözümler geliştirmektedir.

Bilgi Teknolojileri Dış Kaynak Hizmetleri

Yönetişim esasları açısından kendi IT kaynaklarını kullanamayan veya yeterli kaynaklara sahip olmayan kurumların IT altyapısı İHS mühendisleri tarafından uzaktan erişim ve saha ziyaretleri ile yönetilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz hiçbir donanım ve personel yatırımı yapmadan ihtiyaç duydukları her tür kaynağı İHS üzerinden kiralayabilmektedir.

Bilgi Teknolojileri Çağrı Merkezi Hizmetleri

“Mobil Cihaz Yönetimi” gibi 1000’lerce personeli kapsayan kurum içi yaygınlaştırma ve destek gerektiren projeler için sağlanan çağrı merkezi hizmetleridir.

Kurumun kendi IT yardım masasına ek olarak gerçekleşen proje çerçevesinde uzman mühendisler tarafından 24/7 çağrı merkezi ve destek hizmeti verilerek, kurumun yeni entegre olduğu IT teknolojilerine presonelin hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar.

 

Başarı Hikayeleri

Akreditasyon ve Sertifikalar

İş Ortaklarımız

Detaylı bilgi için