FIRSAT! Yıl sonuna kadar gerçerli 30 gün deneme fırsatını kaçırmayın müşteri temsilcisine ulaşın!

AirWatch Mobil Cihaz Yönetimi

Tek bir yönetim konsolundan her bir uç noktayı ve kullanıcıyı destekleyin. Mobilite yönetimi için çözümlerimizi keşfedin.

 • Enrollment

  Enrollment (Cihaz kaydı)

  Mobil cihazlar, uygulama mağazasında bulunan Airwatch Agent veya Airwatch Workspace (BYOD) uygulaması ile Airwatch sistemine dahil edilirler. Active Directory (AD)/LDAP entegrasyonunun ardından kullanıcılar yalnızca şu 3 bilgi ile sisteme dahil olurlar: Kurumsal e-posta adresi, AD/LDAP kullanıcı adı ve parolası. Opsiyonel olarak kullanıcılara e-posta ile iletilmiş olan QR kod okutularak da cihazlar sisteme dahil edilebilir.

 • Envanter Yönetimi

  Envanter Yönetimi

  Mobil cihazlar, Airwatch sistemine dahil edildikten sonra Organizasyon Grupları (OG) altında görüntülenir. Gruplar hiyerarşik yapılandırılabilir, kurumdaki departmanları temsil edebilir ya da AD entegrasyonu ile bir active directory grubuna karşılık gelebilirler. Cihazlar “kullanıcı adı, cihaz işletim sistemi/versiyonu ve seri numarasının son 4 hanesi” şeklinde görüntülenir. Listeleme metodu veya anlık/günlük/haftalık raporlar ile envanter takibi gerçekleştirilebilir.

 • Eposta Yönetimi

  Eposta Yönetimi

  Kuruma ait Exchange/Lotus sunucularının önüne Airwatch SEG (Secure Email Gateway) sunucusu konumlandırılır. Mobil cihazlar için tüm e-posta trafiği bu sunucu üzerinden geçer. Böylelikle e-postalarla ilgili aşağıdaki güvenlik politikaları belirlenebilir: Airwatch sisteminde kayıtlı olmayan cihazların bloklanması, e-posta alamaması, Jailbreak/root cihazların e-posta alamaması, Belirlenen uygulama dışındaki e-posta uygulamalarına e-posta alınamaması, Ekli dosyaların yalnızca Airwatch SCL ile açılması, E-posta linklerinin Airwatch Browser ile açılması.

 • Uygulama Yönetimi

  Uygulama Yönetimi

  Airwatch ile kuruma özel uygulamalar mobil cihazlara dağıtılır ve otomatik kurulum sağlanır. Yeni bir versiyon çıktığında tek yapılması gereken, yönetici konsolundan yeni versiyon uygulama dosyasının eklenmesidir. Böylelikle tüm mobil cihazlar kullanıcı iletişimi olmadan son versiyonu kullanmaya başlar. Mağaza uygulamaları için, mobil cihazdaki uygulama mağazasını kapatıp kendi kurumsal mağazanızı yayınlayabilir, belirlemiş olduğunuz beyaz veya kara liste üzerinden uyumluluk politikaları yürütebilir, kurumsal veri güvenliği sağlayabilirsiniz.

 • İçerik Yönetimi

  İçerik Yönetimi

  Airwatch yönetici panelinden bir dökümanı sisteme yükleyebilir, istediğiniz cihazlarla paylaşabilirsiniz. (Office, müzik, resim, video formatları ve Zip desteklidir.) Dökümanlar Airwatch sisteminde şifrelenir ve yalnızca Airwatch Secure Content Locker (SCL) uygulaması çözüp görüntüleyebilir. Dosyalar için “çıktı alınamasın”, “e-posta gönderilemesin”, “yalnızca WiFi bağlıyken indirilsin” gibi özellikleri aktive edebilirsiniz. Airwatch sistemini kurumsal dosya havuzu ile de entegre edebilirsiniz; Sharepoint, Network Share, Google Drive, Office 365…

 • Güvenli İnternet

  Güvenli İnternet

  Airwatch tarafından geliştirilen tarayıcıyı mobil cihazlara yükleyerek güvenli internet sağlayabilirsiniz. Cookie kaydı kontrol altına alabilir, kopyala-yapıştır seçeneğini kapatabilir, erişim izni olan/olmayan adresleri tanımlayabilirsiniz. Böylece mobil cihaz hangi ağda bulunursa bulunsun internet erişim güvenliği sağlanacaktır.

AirWatch’ın Şirketinizi Nasıl Değiştirebileceğini Görün

 • Kurumsal Kaynaklara Güvenli Erişim

  Kurumun iç ağlarında tutulan web sayfaları ve dökümanlara güvenlik nedeniyle dışarıdan erişim sağlanmamaktadır. Mobil platformların artışıyla birlikte, son kullanıcıların bu kaynaklara mobil cihazlarından erişim talebi de artmaktadır. (MAG) Airwatch Mobile Access Gateway sunucuları ile bu mümkündür.

  İç kaynaklar dışarıya açılmadan, oluşturulan güvenlik tünelinden yalnızca Airwatch sistemine kayıtlı cihazlarla web sayfaları (Airwatch Browser’da görüntülenmek üzere) ve kurumsal dökümanlar (Airwatch SCL’de görüntülenmek üzere) paylaşılabilir. Aynı zamanda, kuruma ait olan bir uygulamanın da bu tünel vasıtasıyla iç kaynaklara erişimi sağlanabilir.

 • App Wrapping

  Kuruma ait internal uygulama App Wrapping Profile ile Airwatch tarafından korumaya alınmış olur. Bu koruma kapsülüyle uygulamaya passcode, kısıtlama (kopyala-yapıştır, kamera, ekran görüntüsü engelleri) ve proxy gibi ek özellikler tanımlanabilir.

  Proxy üzerinde MAG (Mobile Access Gateway) seçilirse uygulama iç kaynaklara MAG üzerinden erişir. Böylece yönetilmeyen cihazlar, uygulama bulunsa bile iç kaynaklara erişemez.

 • Airwatch Workspace

  Airwatch Workspace kişisel cihazlara yönelik bir çözümdür (BYOD). Tüm kurumsal veriler (e-posta, döküman, kurum uygulaması) workspace alanına veri yedeklemesi için gönderilir. Böylelikle kişisel alan ile kurumsal alan birbirinden ayrılmış olur. Kişinin cihazı yerine Workspace yönetilir. Güvenlik politikaları (ör: ekran kilidi) Workspace için uygulanır.

 • Secure Launcher

  Windows Mobile ve Android platformlarda kullanılabilen izole ekran profilidir. Cihazın ekranına sanal bir perde çekilir ve yalnızca, Airwatch yöneticisinin müsaade ettiği uygulamaların kısayolu bu perde üzerinde görülür. Arka plan firma logosuyla özelleştirilebilir.

  Genelde sahada kullanılan cihazlar için tavsiye edilir. Örneğin müşteri ziyareti yapan veya mobil personel tarafından kullanılan tabletler, Secure Launcher ile tercih edilen uygulamalarla sınırlandırılır. Kullanıcı cihazı yeniden başlatsa bile bu özel ekranla karşılaşır. Yeni bir uygulama yükleyemez, cihazı un-enroll edemez, orijinal ekranı kullanamaz. Tanımlanmış izni düzeyinde ayarları değiştirebilir.

 • Telekom Yönetimi

  Airwatch sisteme kayıtlı cihazların veri, ses ve mesaj kullanımını, tanımlanan paket üzerinden takip eder. Önceden tanımlanmış limitlere ulaşılması halinde otomatik aksiyon sağlanır; mobil cihaza bildirim, e-posta veya belirlenmiş cihazlara Data Roaming sınırlama gibi.

 • Temel Mobil Cihaz Yönetimi

  Mobil cihazlar Airwatch sisteminde profiller ve uyumluluk politikaları ile yönetilir. Tanımlı profil üzerinden mobil cihaza düzenleme (WiFi, VPN, Exchange, Passcode, WebClip, IMAP/POP Mail, Sertifika) gönderilir ya da kısıtlama getirilir. Uygulama mağazasına erişim, cihazla gelen temel uygulamalar (Youtube, Game Center…), kamera kullanımı, ekran görüntüsü, Bluetooth gibi özellikler platforma bağlı olarak engellenebilmektedir.

  Uyumluluk politikaları, mobil cihazda güvenlik açığı tespit edildiğinde otomatik olarak aksiyon almak üzere tanımlanır. Cihazın data kullanımı paketin %90’ını aştığı, jailbreak/root olduğu veya aygıtta SIM değişikliği tespit edilmesi gibi durumlarda kullanıcıya bildirim veya e-posta gönderilebilir. Cihaz kayıttan çıkarılarak kurumsal verilerin silinmesi sağlanabilir.

AirWatch, kurumsal mobilite yönetimini basitleştirir. Ücretsiz Dene ↗

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Ürünlerimiz ile ilgili teknik konuları ve ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın.

“Şirketimizdeki tüm akıllı telefon ve tablerin güvenliğinin sağlanması ve yönetimi için AirWatch kullanıyoruz.”

Murat Zobu

Migros Ticaret A.Ş.