İnovasyon, güvenlik, performans başta olmak üzere bulut yapısının avantajlarını tercih eden en büyük kuruluşlar ve en yeni startup’ların arasında sizlerde yer alın.

IHS Teknoloji olarak 1999 yılından bu yana sunucu, sanallaştırma ve depolama çözümleri ile teknoloji altyapıları sağlamaktayız. Bulut çözümlerinde de yetkin ve sertifikalı ekibimiz ile dünyanın lider bulut çözüm altyapısı AWS’in çözüm ortaklarından biri konumundayız.

Neden Bulut Çözümleri Tercih Etmeliyim?

Bulut teknolojisi ile fiziksel altyapılardan bağımsız hale gelerek uygulama ve sistemlerinize çeviklik, esneklik ve global erişilebilirlik sağlayabilirsiniz. Bulut sistemlerde harcamalarınız kullandığınız kaynaklar üzerinden saatlik hatta dakikalık hesaplandığı için gereksiz veya gerektiğinde fazla maliyetli kaynak yatırımlarından da tasarruf etmenizi sağlar.

Bulut Altyapısının Sunduğu 5 Temel Fayda

01

Operasyonel Mükemmellik; iş değeri sunmak amacıyla sistemlerin çalıştırılması ve izlenmesinin yanı sıra süreç ve prosedürlerin sürekli olarak iyileştirilmesine odaklanır.
Temel konular arasında, değişikliklerin yönetilip otomatikleştirilmesi, olaylara yanıt verilmesi ve günlük operasyonları başarıyla yönetmek için standartların tanımlanması yer alır.

02

Güvenlik, bilgi ve sistemlerin korunmasına odaklanır. Temel konular arasında verilerin gizliliği ve bütünlüğü, ayrıcalık yönetimiyle kimin ne yapabileceğinin tanımlanıp yönetilmesi, sistemlerin korunması ve güvenlik olaylarını algılamak için denetimler oluşturulması yer alır.

03

Güvenilirlik, iş ve müşteri taleplerini karşılamak için hataları önleme ve hatalardan sonra hızlı şekilde kurtarma yeteneğine odaklanır. Temel konular arasında kurulumla ilgili temel öğeler, projeler arası gereksinimler, kurtarma planlama ve değişikliği işleme şeklimiz yer alır.

04

Performans verimliliği, BT ve bilişim kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasına odaklanır. Temel konular arasında, iş yükü gereksinimlerine göre doğru kaynak tiplerinin ve boyutlarının seçilmesi, performansın izlenmesi ve iş gereksinimleri değişip geliştikçe verimliliği korumak için bilinçli kararlar alınması yer alır.

05

Maliyet Optimizasyonu, gereksiz maliyetlerin önlenmesine odaklanır. Temel konular arasında paranın nerelere harcandığının anlaşılması ve denetlenmesi, en uygun ve doğru sayıda kaynak tipinin seçilmesi, zaman içindeki harcamanın analiz edilmesi ve aşırı harcama olmadan iş gereksinimlerini karşılamak için ölçeklendirme yapılması yer alır.

Başlıca Çözümler

  • Uygulama barındırma; Barındırılan iç uygulamalardan SaaS tekliflerine kadar tüm uygulamalarınızı çalıştırabilen güvenilir, isteğe bağlı altyapıyı kullanın.

  • Web Siteleri; ölçeklenebilir yapısı ile en geniş çaplı web servislerine hizmet verebilirken aynı zamanda maliyetlerinizi optimize edebilirsiniz.

  • Yedekleme ve Depolama; AWS’nin hesaplı veri depolama hizmetlerini kullanarak verilerinizi depolayın ve güvenebileceğiniz yedekleme çözümleri oluşturun.

  • Veritabanları; Barındırılan kurumsal veritabanı yazılımlarından ilişkisel olmayan veritabanı çözümlerine kadar çok çeşitli ölçeklenebilir veritabanı çözümünden yararlanın.

  • İçerik Teslimi ( CDN ); Düşük maliyetler ve yüksek veri aktarımı hızlarıyla dünya çapında son kullanıcılara hızla ve kolayca içerik dağıtın.

Detaylı bilgi için