Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma ile klasik sistemlerden farklı olarak ihtiyacınız kadar kaynağı tüketirsiniz.Böylece iş gücü ve maliyetlerinizi azaltır, kolay yönetilebilir, hızlı ve esnek bir sistem yapısına sahip olursunuz.Bütün BT süreçlerinizde sürekliliğin sağlanması için uzman IHS Teknoloji uzmanlarını tercih edin!

IHS Teknoloji ile Sanallaştırmayı Neden Tercih Etmelisiniz?

 • Performans

  Dünyadaki veri merkezi iş yüklerinin yaklaşık %80’i sanallaştırılmış ve etkinliğini kanıtlamış durumdadır.

 • Yönetim

  BT departmanınızda en az %60 verimlilik artışı sağlarsınız.

 • Uygulama

  Sanallaştırma ile uygulama kaynaklı iş kaybı ve kesintileri yaklaşık %35 oranında azaltırsınız.

 • Donanım

  Sanallaştırma ile donanım harcamalarınızda %30’a varan tasarruf sağlarsınız.

 • Problem Çözümü

  Sanallaştırma ile yaşayacağınız olası problemlere karşı %40 daha hızlı müdahale edebilirsiniz!

 • Tecrübe

  IHS Teknoloji Türkiye’deki bir çok büyük banka, holding ve firmanın BT süreçlerini yönetmekte ve sanallaştırma altyapısını gerçekleştirmektedir.

Sanallaştırma Çözümlerimiz

STORAGE SANALLAŞTIRMA

Yazılım tabanlı bir depolama çözümüdür. Basitleştirir, toplam sahip olma maliyetini azaltır. Öngörülebilir performans ve ölçeklenebilirlik sağlamaktadır.

NETWORK SANALLAŞTIRMA

Sanal makinelerin operasyonel modelinin ağ yapıları için de kullanılmasını sağlayan, yazılım tanımlı veri merkezi modelinde kullanılan network sanallaştırma platformudur.

MASAÜSTÜ SANALLAŞTIRMA

Kullanıcıların masaüstü arayüzlerinin tamamının veya belirlediğiniz bileşenlerinin hiç ön yükleme yapmadan sanallaştırıldığı ve farklı lokasyonlarda sunulduğu hizmetleri kapsar.

KURUMSAL MOBİLİTE

Gün geçtikçe artan kurum ağlarındaki mobil cihaz ve bilgisayarların ağa katıldıktan sonra şirket veri politikalarına uygun hale getirilmesi, raporlanması ve olası kaybolma senaryolarında tüm verinin uzaktan silinmesi gibi uygulamaları içermektedir.

SANALLAŞTIRMA YÖNETİMİ

Donanım ve kullanıcı arasında sanal bir yazılım katmanı oluşturarak kullanıcının direk donanıma erişiminin engellendiği, müdahale edildiği, ihtiyaca göre tasarlandığı ve raporlandığı hizmetleri kapsar.

SDDC SANALLAŞTIRMA

Software-Defined Data Center (SDDC) yani yazılım tabanlı veri merkezi sanallaştırma olarak adlandırılmaktadır.Hem özel projeleriniz hemde paylaşımlı veri merkezi projeleri için sanallaştırma ile hızlı esnek bir veri merkezi yönetimi sağlar.

Sanallaştırma Teknolojisi Hakkında Bilgiler

 • Sanallaştırma Nedir?

  İşletmelerin işi ve organizasyonları büyüdükçe, geliştikçe muhtemel BT zorlukları ile karşılaşmaktadırlar.Çalışanlarınız, müşterileriniz ve iş ortaklarınıza sağlıklı bir dijital çalışma ortamı sağlamak, taleplerine hızlı ve en doğru yanıtı vermek için; dinamik, hızlı, esnek ve sürekli olan sanallaştırma çözümlerini tercih etmelisiniz.

  Klasik BT altyapılarında, organizasyon büyüdükçe BT donanım yatırım masrafları büyümekte , yönetimi güçleşmektedir.Bir cihazın tüm donanımı sadece bir işletim sistemi ve uygulamaya tahsis edilmektedir. Bu da bir donanımın sadece %17’lik bir kaynağının sadece bir iş için kullanılması anlamına gelmektedir.

  Yeni nesil sanallaştırma teknolojisi ile tüm donanımın kaynağı üzerinde birden fazla işletim sistemi ve uygulama bağımsız bir şekilde çalışabilmektedir.Tüm donanım sanallaştırma katmanı ile kolayca yönetilebilir, bu sanallaştırılmış donanım üzerinde istediğiniz özellikte istediğiniz sayıda sanal makine oluşturabilirsiniz.

 • Sanallaştırma Nasıl Çalışır?

  Basit bir şekilde anlatmak gerekirse, donanım ve işletim sistemi arasına yerleştirilmiş bir hyper yönetici ve ayrıştırıcı yazılım katmanı mevcuttur. Bu katman donanım ile sanal makineler arasındaki orkestrasyonu sağlamakta ve fiziksel donanımın %100’e yakınının kullanılmasını sağlamaktadır.Bu yazılımın üzerinde istediğiniz özellikte fiziksel makineler ile birebir aynı işlevi gören sanal makineler oluşturularak kolayca kaldırılabilmektedir.Her sanal makine kendi işletim sistemi ve yapılandırılması ile kapalı bir kutu gibi sizin tanımladığınız donanım özelliklerinde çalışmaktadır.

  Sanallaştırma mimarisi işletim sistemi ve donanım denkleminizi yeniden tanımlıyor ve şunları sunuyor;

  • Tek bir donanım üzerinde birden fazla fonksiyona sahip sunucu, işletim sistemi ve uygulama çalıştırma imkanı,
  • Maximum sunucu kaynağı kullanımı, minimum sunucu sayısı; Her fiziksel  makine maksimum kapasitede kullanılır ve önemli ölçüde sunucu sayınız azalır.
  • Daha hızlı kaynak, daha kolay uygulama ve kaynak sağlama; Benzeri görülmemiş basitlik, hız, BT sağlama ve yönetme esnekliği.Kopyala-yapıştır kadar kolay sanal makine taşıma ve veri migrasyonu.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Ürünlerimiz ile ilgili teknik konuları ve ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın.

FIRSAT! Demo talebinde bulunmak için hemen müşteri temsilcisine ulaşın!