Paygilant

Mobil Cüzdanlar için Fraud Tespit ve Engelleme

Paygilant

Paygilant Mobil/Elektronik Cüzdan ve Mobil Ödeme kanalları için geliştirilmiş bir Fraud Tespit ve Engelleme katmanıdır. Paygilant ; kullanılan finansal işlem altyapısından bağımsız olarak çalışır. NFC, QR, Online ve diğer protokollerin tümünü destekler.

Paygilant fraud tespit motoru, gerçekleşen işlemleri gerçek zamanlı olarak kullanıcının mobil cihazının içinde izler. Dolayısı ile şüpheli finansal işlemler daha bankaya ulaşmadan tespit edilir ve engellenir. Paygilant bir kurulum gerektirmez ve kullanıcıya transparan olarak çalışır.

Paygilant ultra hafif fraud tespit motoru , kullanıcının geçmiş ve mevcut işlemlerini işleyerek bireysel davranış haritaları oluşturur.

Her bir davranış haritası kullanıcının tüketim ve harcama alışkanlıklarına göre özel olarak biçimlenir. Paygilant geleneksel fraud tespit teknolojilerine nazaran 100 kat daha hızlı çalışır.

LexisNexis tarafından yayınlanan 2016 fraud risk raporuna göre bankacılık kanallarında gerçekleşen her “ $1 “ (Bir Amerikan Doları) Fraud, bankaya ortalama olarak “ $3.08 ” Dolara mal oluyor. Dünyada Mobil/Elektronik Cüzdan (Mobile Wallet) kanallarında 2018 yılı için gerçekleşmesi beklenen toplam fraud kayıplarının “20 Milyar $” ve Fraud maliyetlerinin ise “75 Milyar $” olması bekleniyor.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Ürünlerimiz ile ilgili teknik konuları ve ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın.

“Şirketimizdeki tüm akıllı telefon ve tablerin güvenliğinin sağlanması ve yönetimi için AirWatch kullanıyoruz.”

Murat Zobu

Migros Ticaret A.Ş.