FIRSAT! Demo talebinde bulunmak için hemen müşteri temsilcisine ulaşın!

Lookout Mobile Endpoint Security

Mobil riski bütün yönleriyle görmeyi, riski ölçülebilir şekilde azaltacak politikalar uygulamayı; ayrıca mevcut güvenlik ve mobil yönetim çözümleriyle entegrasyonu kolaylaştırır.

Nasıl Çalışır?

Lookout Mobile Endpoint Security, çalışan cihazlarını zorlamayan bir uç nokta uygulaması, gerçek zamanlı mobil risk görünürlüğü sağlayan bulut tabanlı bir yönetici konsolu ve lider Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) çözümleriyle entegrasyon özelliklerinden faydalanır.

Lookout Security Cloud


2. Lookout Admin Alert


Lookout Admin Console


1. Güvenilir Olmayan Cihaz Uyarısı

Çözümümüz, gücünü dünya genelinde 100 milyonu aşkın mobil cihaz ile 40 milyonu aşkın uygulamayı kapsayan Lookout Security Cloud’dan alır. Mobil uygulamalar, ağlar ve işletim Lookout Admin Console Güvenilir Olmayan Cihaz Uyarısı sistemi sabit yazılımları için sağlanan bu eşsiz görünürlük, ortaya çıkan tehditleri yüksek bir doğruluk oranıyla tespit etmek için makine öğrenimini devreye almamızı mümkün kılıyor.

↑                         
3. API Entegrasyonu     Uyarı EMM’ye Geçildi
                                 

Lookout Endpoint App


4. Otomatik çözüm bulmaEMM Console

Avantajlar

Ölçülebilir risk azaltma
Lookout’un analiz ve raporlama özellikleriyle büyük bir güvenlik açığını kapatırken, riski ne kadar azalttığınızı ölçebilirsiniz. 

Kusursuz birlikte çalışabilirlik
Lookout, Mobile Risk API’si ile Splunk, ArcSight ve QRadar dahil, tüm SIEM sistemleriyle entegredir.

 

Mobil olaylarda görünürlük
Mobil cihazlardaki olaylara, hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmek için gerçek zamanlı görünürlük elde edin.

Güvenli mobilite
Çalışan üretkenliğini arttırmak ve rekabet gücünü korumak için BYOD gibi daha esnek mobilite programlarını benimseyin

 

Tasarım ile gelen gizlilik
Sunduğumuz gizlilik kontrolü özelliklerini kullanarak, veri hakimiyetinizin ve çalışan gizlilik politikalarının desteklendiğinden emin olun

Kolay devreye alma ve bakım
Devreye alma ve bakım işlemlerini kolaylaştırmak için tüm MDM’ler (örn. Intune, AirWatch, MobileIron, MaaS360 ve BES12) ile entegrasyon sağlıyoruz. 

Güvenlik Sunar

Tehditler için Mobil Uç Nokta Güvenliği
Artık mobil cihazlar ile daha hassas verilere erişim sağlandığından, bu cihazlar giderek daha çok saldırıya hedef oluyor. Lookout Mobile Endpoint Security, aşağıdaki birincil saldırı vektörlerini hedef alan mobil tehditleri tanımlar:

  • Uygulama kaynaklı tehditler: Kötü niyetli yazılımlar, gizli programlar ve diğerlerinin yanında yüklenen uygulamalar
  • Ağ kaynaklı tehditler: İzinsiz bağlantı izleme (MitM) saldırıları
  • Cihaz kaynaklı tehditler: Yazılım kısıtlamaları kaldırılmış/ayrıcalıklı kontrole izin verilmiş cihazlar, güncelliğini yitirmiş işletim sistemleri, riskli cihaz yapılandırmaları

Uygulama Riskleri için Mobil Uç Nokta Güvenliği
Bazı iOS ve Android uygulamaları kötü niyetli olmasa da bir kuruluşun güvenlik politikasına aykırı olan, hatta veri kaybıyla ilgili yasal gereklilikleri ihlal eden hassas davranışları ya da güvenlik açıklarını beraberinde getirebilir. Lookout, mobil filonuzdaki bu uygulama riskleri için kapsamlı bir görünürlük sağlayarak, yöneticilerin şirket içi ya da yasal gereklilikleri ihlal etme riski olan uygulamaları takip etmelerini ve bunlara karşı uygulanabilir politikalar belirlemelerini mümkün kılar.

Hassas davranış yok

Bazı hassas davranışlar

Kötü niyetli davranışlar

Lookout’un Farkı

  • Lookout, küresel ölçekli ve mobil odaklı yaklaşımıyla dünyanın en büyük mobil güvenlik veri kümelerinden birini oluşturmuştur. 100 milyonu aşkın mobil sensör ve her gün eklenen 90 bin yeni uygulamayla toplamda 40 milyon uygulamadan oluşan küresel bir sensör ağına sahiptir.
  • Bu küresel sensör ağı, makine zekasının risk teşkil eden karmaşık modelleri belirlemesini sağlayarak öngörücü bir platform geliştirmemizi mümkün kılar. Aksi halde bu modeller, insan analistlerin dikkatinden kaçabilir.
  • Bilgi işlemde yeni bir çağ açan mobil, bu platform için özel olarak tasarlanan yeni bir güvenlik çözümü devrini gerekli kılar. 2007’den bu yanan mobilite güvenliği için çalışan Lookout, bu alanda önemli bir deneyime sahiptir.

Lookout, BT ve güvenlik ekiplerinin ihtiyaç duyduğu görünürlüğü sağlayarak kuruluşunuzun üretkenlikten taviz vermeden güvenli mobiliteyi benimsemesine olanak tanır. Mobil filonuzun güvenliğini nasıl sağlayabileceğinizi öğrenmek için müşteri temsilcisine ulaşın!

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Ürünlerimiz ile ilgili teknik konuları ve ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın.

“Şirketimizdeki tüm akıllı telefon ve tablerin güvenliğinin sağlanması ve yönetimi için AirWatch kullanıyoruz.”

Murat Zobu

Migros Ticaret A.Ş.